Hamile Kalmanın En Kısa Yolları

İşinizi şansa bırakmadan, hamile kalmanın en kısa yolları nelerdir, sizde öğrenebilir ve kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Bunun için öncelikle yapmanız gereken yumurtlama zamanınızı doğru bir şekilde tahmin etmek ve ardından “yapılması gerekenler” ve “yapılmaması gerekenler” konusunda dikkatli olmak.

Hamile kalabilmek bazı çiftler için kolay olurken, bazı çiftler zorlanabilmektedirler.

Hamile Kalmanın En Kısa Yolları Nelerdir?

Hamile Kalmanın En Kısa Yolları Nelerdir?

Hamile Kalmanın En Kısa Yolları | Yapılması Gerekenler

Hamile kalmanın en kısa yolları her şeyden önce yumurtalama tarihini doğru tahmin etmekten geçer. Yumurtlama birçok özel durumun arka arkaya gerçekleşmesinden sonra olur. Her ay, özel hormonlar vücutta salgılanarak yumurtalıklardan oluşan yumurtanın yumurtalık kanallarına (yumurtalık tüplerine) salınması sağlanır. İşte tam bu salınmanın olduğu zaman, hamile kalabilmek için doğru zamandır. Fakat bu zaman nasıl anlaşılabilir ve hamile kalmanın en kısa yolları için neler yapmak lazımdır?

Bir gözünüz mutlaka takvimde olsun: Basit bir duvar takvimi ya da telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki takvim fazlasıyla işinizi görecektir. Her ay periyodunuzun başladığı dönemi takviminizde mutlaka işaretleyin. Ayrıca her periyodun kaç gün sürdüğünü de mutlaka kaydedin. Eğer düzenli bir şekilde 28 günde bir periyotlarınız oluyorsa, bu durumda yumurtlama genel olarak 14.günde başlar. Yani periyodunuz başladıktan sonraki 14.günün içinde. Eğer daha uzun periyotlarınız varsa, örneğin 34 günde bir oluyorsa, bu durumda da periyodun başladığı 20.günde yumurtalamanın gerçekleşme ihtimali en yüksektir.

Bu rakam ve günler kesin olmamakla birlikte en çok bilinen ve ihtimal olarakta en yüksek olan rakamlardır. Umarız bu rakamları kullanarak yumurtlamanızı sizde hesaplayabilir ve hamile kalmanın en kısa yolları hakkında bir nebze bilgi sahibi olabilirsiniz.